Bosch Çamaşır Makinesi F 43 Hatası

Bosch Çamaşır Makinesi F 43 Hatası

Bosch Çamaşır Makinesi F 43 Hatası

Bosch çamaşır makinesi f43 hatası oluştuğunda makine kilitlenir ve çalışmaz. Bosch F 43 hatasına neden olan arızayı bulup tamirini gerçekleştirmeli ve sonrasında Bosch çamaşır makinesi anakartına da işlem yaptırmalısınız. Bunun için en iyi yol size yakın bir çamaşır makinesi servisi çağırmanızdır. Bu arızayı siz yapamayabilirsiniz.

Bosch Çamaşır Makinesi F 43 Arızasının sebebi

Bosch Çamaşır Makinesi F 43 arızası çamaşır makinesi motorunda bir arıza olduğu anlamına gelir. Bazen motor kömürlerinin bitip kömürün koruma kılıf demirinin motor kolektörüne değmesi ile de oluşur. Yalnız bu sorun yaşandığında çoğunlukla çamaşır makinesi motor değişimi ile sonuçlandığını görmekteyiz. yani sizin anlayacağınız Bosch F43 arızası motor arızası anlamına gelir.

Bosch F43 hatasının çözümü

Öncelikle arızaya neden olan çamaşır makinesi motorunu tamir ettirmeniz ya da oluşan sorun her neyse onu ortadan kaldırmalısınız. Gerekirse yeni bir çamaşır makinesi alıp takmalısınız. 

Motor değiştirme işleminden sonra Bosch Çamaşır Makinesi F 43 Hatası devam edecektir. Bunun sebebi de makinenin motor arızasından sonra kendini kilitlemesi ya da kartta hasar oluşmasıdır. Bosch Çamaşır Makinesi F 43 hatasının çözümü için anakartı resetlemeli yada beyaz eşya servisi işi ile uğraşan profesyosel servislere giderek elektronik kart tamirini yaptırmalısınız.

Siemens çamaşır makinesi f43 hatası

Siemens ve Bosch aynı şirket olmasından dolayı elektronik kart ve çıkan arızalar da genel de aynıdır. Siemens çamaşır makinesi f43 hatası veriyorsa çamaşır makinesi motorunu değiştirmeli ve ana kartı resetlemelisiniz.

Profilo çamaşır makinesi F43 arızası

Profilo markası da sonradan Bosch ve Siemens grubuna katıldığı için makine arızaları ve hata kodları aynı olarak geçmektedir. Siz de Profilo çamaşır makinesi kullanıyorsanız ve makineniz de f43 hatası alıyorsanız çamaşır makinesi motor arızası olduğunu göstermektedir. Profilo, Siemens ve Bosch Çamaşır Makinesi F 43 Hatası hatasının çözümünde olduğu gibi, siz de motoru tamir etmeli, değiştirmeli ve anakartı resetlemelisiniz. Bazen kartı resetlemek f43 hatasının çözümü için yeterli değildir. Aynı zaman da kart değişimi ile de sonuçlanabilmektedir.