Yenibosna Kombi Servisi, Kombi Tamircisi

Yenibosna kombi servisi kombileriniz için her zaman en akılcı çözümler sunar. Kombilerde meydana gelen hasarlar ve rutin bakımlar için Yenibosna kombi tamircisi ile iletişime geçebilirsiniz. İstanbul’un en hızlı ve en güvenilir kombi servisi firmalarından birinden hizmet almak ister misiniz? Bizleri dilediğiniz zaman arayabilir ve Kombi servisi için hızlı randevu oluşturabilirsiniz.

Kombi Nedir? İyi Bir Kombinin Özellikleri Nelerdir?

Birçok insan kombilerinin bakım, onarım ya da değişme zamanı gelene kadar onları bir Yenibosna kombi tamiri ekibine göstermeyi erteleyebiliyor. Kombinizle ilgili sorunlar yaşıyorsanız ya da değiştirme zamanı geldiğini düşünüyorsanız, Yenibosna kombi servisi ile iletişime geçebilir ve bu konuda ne karar vermeniz gerektiğine dair bilgi edinebilirsiniz. Farklı kombi seçenekleri arasında kararsızlık yaşıyor olabilirsiniz. Ortalama büyüklükte bir evde yaşıyorsanız Yenibosna kombi bakımı ekibimiz size nasıl bir kombiye ihtiyacınız olduğunu söyleyecektir.

Yenibosna kombi servisi iletişim bilgileri

Acil kombi servisi telefonu: +90212 535 10 80

Kombi arıza iletişim formu: Buraya tıkla.

Nasıl Bir Kombi Seçmeliyim?

Gaz yoğuşmalı kombiler, genellikle en popüler kazan seçimidir. Bunlar genellikle tavsiye edilir. Çünkü ortalama bir evde sıcak su ve ısıtma sağlamak için en etkili yoldur. Sadece tek bir üniteden oluşur, çok az yer kaplar ve yeni teknoloji ve ultra kompakt bir tasarımla, yerden tasarruf ederken görüntü kirliliği de yaratmaz. Bu tip kombi kazanların montajı, kullanımı ve bakımı çok kolaydır. Yenibosna kombi servisi kurulum ve montaj konularında da siz müşterilerimize yardımcı olmaktadır.

Yenibosna kombi servisi

Kombi kelimesi aslında "kombinasyon" kelimesinden gelmektedir. Kombiler, kombine kazan olarak adlandırılır çünkü esasında iki ayrı fonksiyona hizmet eden tek bir ünitedir - ısıtma ve sıcak su. Kombinin fazla tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden biri, su ısıtmak için ayrı bir su ısıtıcısı sisteminin gerekli olmamasıdır. Yenibosna kombi bakımı ile mevcut kombilerinizin bakımını düzenli olarak yaptırdığınız takdirde uzun vadede hiçbir sorun yaşamazsınız.

Eski evlerin çoğunda, tavan arasında bulunan havalandırma bölmesinin yukarısına yerleştirilmiş bir su tankının sağladığı bir çeşit ısıtıcı kullanılırdı. Sıcak su gerektiğinde, daldırma ısıtıcısını önceden ısıtmak gerekiyordu. Kombiden daha az verimli olması bir yana, bu sistem çok fazla alan gerektiriyordu ve pratik değildi. Yenibosna kombi tamircisi arayışında iseniz eski veya yeni, nasıl olursa olsun kombilerinizin sorunu titizlikle giderilmektedir.

Yenibosna kombi servisine gelen bazı kombi arızaları

 • Kombi çalışırken ses çıkarıyor
 • Kombim, ses yapıyor, sesli çalışıyor,
 • Kombi ses sorunu,
 • Kombi gürültülü çalışıyor,
 • kombinin bacasından ses gelmesi,
 • kombinin sesi değişti,
 • kombinin su borusundan ses gelmesi,
 • kombi de düdük sesi, kombi de ıslık sesi geliyor,
 • kombimiz de vınlama sesi geliyor,
 • kombi ısındıkça ses yapıyor,
 • kombi devir daim pompası ses yapıyor,
 • peteklerinden ses gelmesi, peteklere sucak su gelmiyor,
 • kombi sıcak su çalışıyor kalorifer çalışmıyor,
 • bazı petekler ısınmıyor gibi sorunları
 • Kombi su ısıtmıyor, kombi sıcak su vermiyor,
 • kombi hava alması, kombi hata kodu,
 • kombi sigorta attırıyor, suyu ısıtmıyor,
 • peteklere sıcak su gitmiyor,
 • petekler ısınmıyor, diyafram arızası,
 • kombim mi bozuldu, kombi bozuldu,
 • kombi hata kodları, kombi arızaları ve kombi çözümleri,
 • Kombi suyu az ısıtıyor, kombi petekleri ısıtmıyor ne yapalım,
 • petek boru kırılması, tıkanması, kombi ışığı yanıp sönüyor,
 • kombi çalışmıyor, kombi ateşlemiyor, kombi arızaya düşüyor

Kombilerin Çalışma Prensibi

Kombi seçimi yaparken nasıl bir kombi seçeceğinizi biliyor musunuz? İşte tam da bu aşama da Yenibosna kombi servisi çalışanlarımız sizlere canı gönülden bilgi vereceklerdir. Sizler için verilen hizmetlerimizden en hızlı yararlanabilmeniz için mutlaka Yenibosna kombi servisi telefon numaralarımızı aramalısınız.

Doğalgaz Kombiler Neden Daha Verimlidir?

Yenibosna kombi tamiri

Kombilerin daha verimli olmasının temel nedeni, suyun yalnızca ihtiyacınız olduğunda ısıtılmasıdır. Doğrudan suyu ısıtmak için kullanılan enerji miktarını maksimuma çıkarmak için tasarlanmışlardır ve gereğinden fazla suyu ısıtmaya ve depolamaya gerek yoktur. Bu, karbon ayak izinizi ve enerji faturalarınızı azaltmanıza yardımcı olur. Yenibosna kombi servisi; kombi tamiri, kombi bakımı ve petek temizleme hizmetlerini yapyıor olsa da, her şeyden önce güvenlik ve tasarruf sağlamanız için hizmet sunmaktadır.

Kombi Nasıl Çalışır?

Kombi, doğrudan şebekeden su alarak çalışır. Sıcak su musluğunu açtığınızda, gaz brülörü ateşlenir ve ısı eşanjörü denilen güçlü bir sistem enerjiyi suya aktarır. Bu sistem sıcak suyun anında üretilmesini sağlar.

Yenibosna kombi bakımı düzenli aralıklarla yapıldığı takdir de siz de kombinizi daha iyi tanımaya başlarsınız. Sıcak suyun daha hızlı bir şekilde verilmesine yardımcı olmak için, modern kombiler ayrıca yerleşik bir ön ısıtma sistemine sahiptir. Bu, suyun daima belirli bir sıcaklıkta tutulduğu küçük bir su deposudur ve bir musluğu açtığınızda anında sıcak su alacağınız anlamına gelir. Kombilerin çoğu, bu rezervuarı sıcak tutmak için brülörü saatte bir kez açar. Bu yüzden kombinizin hiç kimseye dokunmadığında bile yandığını fark edebilirsiniz. Bu işlevi kapatarak kazanınızın verimliliğini daha da artırmak mümkündür, ancak çoğu ev ortamında bu önerilmez.

Yoğuşma Teknolojisi Nedir?

Yenibosna kombi tamircisi

Avrupa'daki bina düzenlemeleri artık tüm gaz kombilerin yoğuşma teknolojisine sahip olmasını gerektiriyor. Bu kurallar, ev sahiplerinin önemli ölçüde artan verimlilikten yararlanmasına yardımcı olmak için getirildi. Eski kazanlarda, yanma sırasında gazın bacadan kaçmasıyla, beraberindeki ısıyı götürerek ısı enerjisinin % 50 kadarı kaybediliyordu. Diğer yandan, yoğuşmalı bir kazanda yanma gazları içerisinde bulunan ısı, sistem içinde tutulur ve sisteme girerken soğuk suyu ön ısıtma için kullanılır. Bu teknolojiye sahip kombiler Yenibosna kombi tamiri için uygun nitelikteki kombilerdir.

Yoğuşma teknolojisi, Co2 emisyonlarını azaltarak, evinizin karbon ayak izini azalttığı için çevrenin korunmasına yardımcı olur. Ayrıca, enerjinizi daha iyi kullanarak yakıt faturalarınızda fazlasıyla tasarruf yapmanızı sağlayabilir.

Hangi Boy Kombiye İhtiyacım Var?

Hangi boyutta doğalgaz kombisi alacağınıza karar verirken göz önünde bulundurulması gereken birkaç faktör vardır. En önemli faktörler, genellikle, sıcak su için ne kadar talep olacağı ve kaç tane radyatörün ısıtılacağıdır. Yenibosna kombi bakımı için eve gelen ekiplerimiz radyatörlerin türüne göre sizi bu konuda detaylı olarak bilgilendirebilir.

Kural olarak, 20-35kW kombiler genellikle ortalama 3-4 yatak odalı bir ev için yeterliyken, ebeveyn banyolu olan evler için 30-35kW'lık bir kazanın daha uygun olduğu belirtilebilir. Çok daha büyük evler tipik olarak daha büyük bir 35-42kW kazana ihtiyaç duyacaktır. Ancak alternatif olarak bir sistem kazanı tercih edilmeye değer olabilir.

Kombi Seçerken Başka Nelere Dikkat Etmeliyim?

Bir kombi seçerken, kaloriferinizi kontrol etmek için hangi seçeneklerin mevcut olduğunu göz önünde bulundurabilirsiniz. En yeni kazanların birçoğunda, verimliliği en üst düzeye çıkarmanıza ve ısıtma faturalarından tasarruf etmenize yardımcı olacak bilgisayar denetimleri ve yeni nesil termostatlar bulunmaktadır. Yenibosna kombi servisi ekibimiz, ihtiyacınız olan her konuda, her zaman yanınızda.

 

Yazıyı Beğendiniz mi? Destek Olmak için lütfenYazıyı Paylaş