Kombinin altından su damlıyor

Kombinin altından su damlıyor olması kombinizde basınç veya kombi tesisatı ile ilgili problem yaşıyorsunuz demektir. Kombinin altındaki borudan su damlıyor olması aslında bazı zamanlar tehlikeli olabiliyor. Böyle durumlar da daha önce memnun kalıp beraber çalıştığınız bir kombi servisi varsa onları aramalı veya İstanbul’daysanız Tem kombi servisi firmamızdan randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Kombinin altından su damlıyor olması aslında çok geniş bir şekilde ele alınacak bir konudur. Suyun kombinin neresinden damladığı çok önemli olmasından dolayı uzman birilerinden destek almanız önemli olacaktır.

Kombinin altından su damlamasının nedenleri

Kombi arıza problemlerinden biri de kombinin su damla sorunudur. Kombinin altındaki borulardan su damlaması çok önem arz eden kombi problemi olduğunu ve kombi kullananların büyük bir kısmı bu sorun ile karşı karşıya kaldığını ifade etmek isteriz. Şimdi sizlere kombinin altından neden su damlayacağını anlatacağız.

Kombinin su ilave musluğundan su damlıyor

Kombinin altından su geldiğini fark ettiğiniz anda kombinin neresinden su geldiğini özellikle kontrol etmeniz gerekir. Kombinin altındaki borulardan su geliyor şikayeti ile bizlere ulaşan müşterilerimizin büyük bir çoğunluğunun kombi su ilave musluğundan su aktığını görmekteyiz. Sizin de kombi su ilave musluğunuz bozuksa mutlaka biz kombi servisi ile iletişime geçmeniz gerekir.

Kombi su tahliye vanasından su damlıyor

Bildiğiniz üzere kombinin altında iki çeşit vana bulunur. Bunların bir tanesi su ilave havası, bir tanesi de su tahliye borusu da diyebiliriz. Su tahliye kısmından su damlıyorsa kombi su basıncını kontrol ediniz. Su basıncı fazla ise tahliye kısmından su damlayabilir. Kombinin altından su damlıyor çözümü için kombi su seviyesini kontrol etmeli, su fazla ise fazla su boşaltılmalı veya İstanbul’da ikamet ediyorsanız 0212 535 10 80 numaralı telefonumuzdan kombi tamircisi çağırabilirsiniz.

Kombi genleşme tankından su damlıyor olabilir

Kombinin altından su damlıyor

Kombiden su damlıyor veya kombinin altından su akıyor olması kombide bulunan birçok parçanın zarar görme ihtimalinin yüksek olduğu arızalardan birisidir. Kombinin altından su geldiğini gördünüz ama tam olarak suyun kombinin neresinden geldiğini anlayamadınız. Bu durumda kombinin altını iyice kontrol etmeli ve suyun kombinin neresinden geldiğini çok iyi anlamalısınız.

Bazen her ne kadar tesisattan su geliyor denilse de kombinin altında toplanan suyun genleşme tankından geldiğine şahit oluyoruz. Genleşme tankında ki havanın kalmaması veya fazla hava basılması durumun da kombinin altından su damlayabileceğini lütfen unutmayın.

Kombinin altındaki borulardan su damlıyor olmasının çözümü

Kombinin altındaki borulardan su damladığını fark ederseniz damlayan suya elinizle ve çıplak ayaklarla dokunmamanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü her ne kadar ilk bakışta kombinin altındaki tesisat borularından su akıyor gibi görünse de bazen durum öyle olmayabilir. Kombinin içerisinden suyun damlayıp elektrik ile temas ettikten sonra kombinin altındaki borulardan suyu akabilme ihtimalini de göz önünde bulundurmalısınız.

İstanbul için kombi servisi telefonumuzdan destek alabilirsiniz. Farklı il ve ilçelere servis ve telefon desteğimiz yoktur. Bu nedenle sadece yorum kısmından sorularınızı belirtmenizi rica ediyoruz. Farklı sorularda bizlere ulaşmak için "ustaya soru sor" linkinden ulaşmanız mümkün.

Yazıyı Beğendiniz mi? Destek Olmak için lütfenYazıyı Paylaş